Prof.Dr. Ahmet Tuğrul SAVAŞ Hakkında

Ankara Atatürk Lisesi-Fen bölümünden mezun olmuştur. Yüksek öğrenimini, H.Ü. Fen Fakültesi İstatistik Bölümü’nde 1976 yılında Yüksek Lisans derecesinde tamamlamıştır. 1985 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde İşletme doktorasını almıştır.

İş yaşantısına; İhracat Uzmanı olarak başlayarak, değişik sektörlerde sırasıyla; Üretim Planlama ve Satış Koordinatörü,  Üretim Planlama Müdürü,  Eğitim Uzmanı,  Yönetici Eğitimleri Koordinatörü,  Yönetici Geliştirme Müdürü, Yönetici Geliştirme ve Satış Eğitim Müdürü; Acenteler Müdürü; Holding Eğitim Müdürü; Toplam Kalite ve Eğitim Koordinatörlüğü ve İnsan Kaynakları ve Toplam Kalite Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Bu görevlerini yerine getirirken kendisinin de yurt içi ve yurt dışında – İngiltere, Belçika, Hollanda ve Amerika’ da – yönetim seviyesinde geliştirme eğitim programlarına katılmıştır. Azerbaycan’ da Satış ve Müşteri İlişkileri eğitim programları ile yurt içinde değişik sektörlerde Satış, Yönetim ve Yönetici Geliştirme, Mağaza Yönetimi, Bayii Yönetimi, Kanal Yönetimi, Tanzim Teşhir Ve Uygulamaları, Stok Kontrol Yönetimi, Proje Yönetimi ile Organizasyon geliştirme konularında birçok defa seminer ve eğitim programları vermiştir.

M.Ü. İletişim Fakültesi ile İşletme Fakültesinde 2000- 2013 yılları arasında lisans ve yüksek lisans, doktora dersleri vermiştir.  Şu anda Okan Üniversitesinde lisans ve yüksek lisans, doktora dersleri vermektedir.

Kişisel Bilgiler

Adı ve Soyadı : Ahmet Tuğrul Savaş  
Doğum Tarihi : 16.06.1953 / Eskişehir
Medeni Hali : Evli 2 Çoçuklu
Yabanci Dil : İngilizce (İyi)

Bir cevap yazın